O nás

 

"Z dýně" - to jsou Pavla a Radka - dvě kamarádky, které spolu sází, plejí, sklízí a vaří... dýně.

S láskou k přírodě, s úctou k tradici, s rozhodnutím pěstovat bez chemie a vařit tak, aby jim samotným chutnalo. A taky bez lepku - to aby mohla jejich pochutiny jíst právě Radka a všichni ostatní s bezlepkovou dietou.

Pavla začala s pěstováním dýní v roce 2012. V té době měla farmářský obchod a její zákazníci stáli o nákup zdravé zeleniny. Aby měla jistotu, že lidem nabízí zeleninu bez chemie, rozhodla se ji sama pěstovat. Pavla o svých začátcích s pěstováním dýní mluví takto: „Hned mi bylo jasné, že musím najít zeleninu, o kterou se nebudu muset příliš starat, a kterou bude možné nějakou dobu skladovat. Při hledání jsem narazila na dýně a okamžitě jsem se do nich zamilovala. To jsem ještě zdaleka netušila, jak neuvěřitelná je to zelenina.“ Ačkoli se rodina na její nápad příliš netvářila, Pavla viděla široké možnosti, které dýně nabízí. Začala je pěstovat, prodávat, ale také představovat jejich využití lidem.

Pavla je člověk, který když se pro něco rozhodne, nic ho nezastaví. Vše bere s úsměvem, nezdary odbývá mávnutím ruky a bojuje dál. Ve svém okolí už si udělala jméno jako „ta paní, která pěstuje dýně“ a učí lidi, jak dýně připravovat a konzumovat.

 2018-06-06-7457um

V roce 2016 se k Pavle přidala kamarádka Radka a jejich dýňové podnikání se mohlo rozjet naplno. Pavla ví, co potřebují dýně, aby krásně rostly, Radka zase moc dobře ví, co skvěle vypadá na talíři a ještě lépe chutná. A protože Radka musí dodržovat bezlepkovou dietu, můžete se spolehnout, že všechny jejich dýňové výrobky jsou stoprocentně bez lepku. Radčiny originální recepty už si beztak získaly mnoho svých příznivců.

DSCN1210u

Na poli ve Vatěkově každoročně uzraje asi 700 dýní, nejčastěji Hokkaido, dále Helloween, máslovka, dýně olejná, Sweet Berry a Sweet Meat Oregon. Každá má jinou chuť a jiné využití, jejich kombinace, spolu s tajemným kořením a dalšími vybranými surovinami, se pod taktovkou šéfkuchařky Radky proměňuje v lahodnou polévku, hustou omáčku nebo pikantní čatní, které probudí vaše smysly.

DSCN3201DSCN3292

 

DSCN1204DSCN1237